Co można zrobić z autem po wypadku?
Natężenie ruchu jest obecnie tak wysokie, jak jeszcze nigdy w historii nie było. Po naszych drogach porusza się mnóstwo różnego rodzaju pojazdów, zatem o wypadek nietrudno. Nawet jeśli my jesteśmy bardzo uważnymi kierowcami, to prowadzący inny pojazd może być winnym doprowadzenia do wspomnianego wypadku. Co zrobić z pojazdem uszkodzonym w ten sposób? Jakie opcje ma właściciel samochodu, który uległ poważniejszemu uszkodzeniu? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania!
Po pierwsze: złomowanie pojazdu
Kiedy nasz pojazd ulegnie znacznym uszkodzeniom w wyniku wypadku, pierwsza rzecz, jaką możemy zrobić to oddać taki pojazd na przysłowiowy złom. Oznacza to, że otrzymamy dokumenty, które pozwolą nam wyrejestrować pojazd, czyli auto takie zostanie wykreślone z rejestru pojazdów dopuszczonych do ruchu. Będziemy także mogli zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej o zwrot niewykorzystanego OC.
Oczywiście takie rozwiązanie nie jest najbardziej opłacalną opcją. Często za pojazd oddany na złomowanie otrzymamy niewielką kwotę pieniędzy wyliczoną tak, jak podczas sprzedaży każdego innego złomu. Ważne jest jednak to, aby zezłomować samochód w miejscu, które działa w sposób całkowicie legalny i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Po drugie: sprzedaż uszkodzonego auta
Druga opcja, jaką mamy w związku z samochodem uszkodzonym podczas wypadku to skorzystanie z usług skupu pojazdów powypadkowych. Firma taka odkupi od nas praktycznie każdy pojazd, bez względu na rodzaj i wielkość uszkodzenia. Na pewno dostaniemy również dużo atrakcyjniejszą kwotę za nasze auto.
Dlaczego jednak skup chce nabyć nasze auto bez względu na to, jak mocno jest ono rozbite? Odpowiedź jest bardzo prosta. Firma taka przeważnie rozbiera zakupione pojazdy i odzyskuje części, które mogą być ponownie wykorzystane. Czasem, kiedy uszkodzenia nie są poważne, pojazd może być profesjonalnie naprawiony i dalej użytkowany. Innymi słowy, skup pojazdu przestrzegając prawa, może dać drugie życie samochodom, które uległy uszkodzeniu podczas wypadku drogowego.